מי שזוכר איך נראו חיינו לפני שהתחלנו לנסוע במרחבי אוטוסטדת המידע.
שיקליק.
עובדה אחת לא השתנתה- עדיין אין לנו הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני. גם באינטרנט.
תוכן (מהותו הפנימית של דבר אבן שושן המרוכז) ותוכן באינטרנט (בפרט) מאפשרים יצירת קשר עם הגולשים בזמן אמת, במקומות בהם מחפשים את המידע אודות שירות או מוצר ברחבי הרשת ולהציג בפניהם את מרכולתכם.
כתיבת תכנים איכותיים (כחלק מתפיסת מותג כוללת) והפצתם משפרת ומגדילה את הסיכויים להגיע גם לאמצעי תקשורת אחרים, ברגע שהעולם (או גוגל) ידע על העסק או השירות, גם הכתב שעושה את תחקיר יגיע.
אז מה קוראים על העסק שלך לקוחות פוטנציאלים ה"מגגלים" לפני פגישה עסקית?
מרוצה מהתכנים? האם תכנים אלה מקדמים כמומחים בתחום?
אינטרנט זו הדרך המהירה והזולה (אין כבישי אגרה),
אבל לא מספיק רק "להיות שם" אלא להראות נכון.
קליק.

למה תוכן תוכן תוכן?
אין ספק, הלקוחות של היום הם לא הלקוחות של פעם. פתאום כולם בנויים לקשר.
כבר לא מסתפקים רק בכרטיסי מועדון, מתנות חינם ומבצעים- הם מחפשים חוויה. על מנת לקבל את תשומת לבם ונאמנותם יש לתת להם תמורה הולמת: לרגש אותם, להצחיק אותם, לידע אותם, להפתיע אותם, לפנק אותם.
יותר ויותר עסקים מתקשרים עם לקוחותיהם על בסיס קבוע דרך האינטרנט (אתר, ניוזלטר, רשתות חברתיות) ובכלל (דיוור ישיר, אירועים אמיתיים ווירטואליים).
ליצירת תוכן נכון נדרשת מיומנות משולשת: חשיבה יצירתית, כתיבה שיווקית וניהול תוכן וכמובן להכיר את המותג וקהל היעד לאורך ולרוחב.
את כל התוכן צריך לערוך ולשכתב על מנת שידבר בשפה אחת- שפת המותג. 
יתרון נוסף, כתיבת תכנים איכותיים (כחלק מתפיסת מותג כוללת) והפצתם משפרת ומגדילה את הסיכויים להגיע גם לאמצעי תקשורת אחרים, ברגע שהעולם (או גוגל) ידע על העסק או השירות, גם הכתב שעושה את התחקיר ידע.

מה הקשר בין כל התוכן הזה לבניית מותג?
אנחנו כבר יודעים שמותג זה לא רק לוגו או המוצר. וגם שמותג הוא מה שאחרים חושבים עליך ולא מה שאתה חושב על עצמך. אזיי תוכן הוא כלי מיתוג נוסף להשתתף ולהשפיע (אולי) בשיח על המותג שלך.
 תפיסת המותג הרווחת כיום, מדברת על מותג הבנוי ממספר רבדים: רגשות, חושים, תרבויות, משתמש ועוד.
התכנים  חייבים להיות מחוברים לערכי המותג ולאישיותו. כתיבה שיווקית מקצועית (בניגוד לכתיבה לפי משקל הרווחת במחוזותינו) היא הדרך הנכונה לתכנן תוכן.
תוכן .

תוכן על פי ברית המילה.

  1. ניהול תוכן- כתיבת תכנים שיווקיים, ניהול ועריכה של אתר חברה, בלוג או פורטל
  1. ניוזלטר/דיוור אלקטרוני- כתיבה ועריכה של עיתוני עסקים, ארגונים וחברות מסחריות, לא רק בשביל לשמר את הקשר עם הלקוחות אלא כפעילות יזומה שמטרתה לשתף במידע וידע רלוונטי, מעודכן וייחודי המהווה עוד נדבר במיתוג הכולל. 
  1. בלוג- ערוץ תקשורת דינמי וקל לניהול ותחזוקה . על ידי כתיבת פוסטים בעלי תוכן מושך, חדשני, משעשע ומסקרן בסגנון תואם מותג, מאפשר פניה למגוון קהלים אשר יפיצו את התכנים לכל עבר ויהפכו לסוכני מכירות של העסק שלכם (אם יהיה להם מעניין כמובן).
  1. מועדוני לקוחות- עוד דרך להיות חברים של הלקוחות, לשלוח להם שנה טובה, ברכה ליומהולדת, להציע להם הצעות שלא יוכלו לסרב להן. 
  1. מאמרים מקצועיים- כתיבת מאמרים ופרסומם באתרי מאמרים, היא דרך נוספת לקידום מוניטין המותג, אתכם כמקור מידע מועל בתחום וגם קידום האתר בגוגל על פי מילות חיפוש.

 

צור קשר
בלוג ברית המילה
בלוג ברנדסטורינג
בלוג הדרכה לברכה