למרות שאבן שושן (המילון) מגדיר את הקופירייטר (רעיונאי) כאדם שמקצועו הוא חיבור סיסמאות פרסומת, קופירייטינג הוא בהחלט לא רק סיסמאות (ועם אבן שושן הסליחה).
זהו תהליך בו מילים ורעיונות מתחברים לתכנים ולמסרים המקשרים בין רעיון לשומעיו, מוצר לצרכניו או בין שירות ללקוחותיו.

עבודת הקופירייטינג היא תהליך מובנה וייסודי שסופו בגיבוש שפת מותג בעלת אמירה מובהקת הבאה לידי ביטוי במגוון צורות וסגנונות: בחירת השם המתאים, הסלוגן הקולע, הפלייר המוכר, אתר האינטרנט הנגלש, קונספט לאירוע, מצגת תדמיתית,  ניוזלטר או כל רעיון אחר עבור המוצר שלך.

מה הקשר בין מיתוג וקופירייטינג?
אם המיתוג עוסק באסטרטגיה אז קופירייטינג מהותו באיך הופכים את אסטרטגית המותג לקונספט יצירתי מבדל ולשפת מותג ממכרת.
את הפער בין שני סגנונות חשיבה אלה, האסטרטגית והיצירתית:
האסטרטגית-  אנליטית, הגיונית, ורבלית וליניארית (מה המטרות שלך? לאן אתה רוצה להגיע? מה יש לך להציע לצרכנים הפוטנציאלים? מה הסביבה בה אתה פועל? מי המתחרים שלך? מה הדרך אל הקהל שלך? מהו המסר שלך?)
היצירתית- אינטואיטיבית, אמוציונאלית, ויזואלית (איך אומרים את זה? החיפוש אחר זווית חדשה, קונספט מקורי, קורט יצירתיות להסתכלות קצת אחרת שתעשה את ההבדל).

קופירייטינג על פי ברית המילה, מגשר על הפער בין שתיהן בכדי שיעבדו יחד וייצרו השפעה- שפת מותג אחידה הבאה לידי ביטוי בשם מתאים, בתכנים נלווים לבורשור, בקטלוג, במודעה לעיתון או באתר האינטרנט ותיצור את האימפקט השלם.
לשם כך עושים שיעורי בית, לומדים ויודעים את המוצר (השירות או העסק) על מגוון המאפיינים, התועלות, היתרונות, המתחרים וכמובן הערך המוסף שלו.
רק כך מוצאים (שוב) דרך חדשה להגיד דברים ידועים.

 מאמרים:

צור קשר
בלוג ברית המילה
בלוג ברנדסטורינג
בלוג הדרכה לברכה
סגור חלון